WAECO Slider 2

WAECO logo coloured

specjaliści w technologii mobilnej

1974 był rokiem, który obfitował w wydarzenia:

WAECO image signet

Niemcy zdobyły puchar świata a prezydent USA Richard Nixon został zmuszony do rezygnacji po aferze Watergate, dzieląc los Kanclerza Federalnego Willego Brandta, który ustąpił kilka tygodni wcześniej po aferze Guillaume. Gdy ABBA tworzyła historię muzyki ze swoim nieśmiertelnym przebojem „Waterloo”, Turcja zajęła północną część Cypru, HP wprowadziła na rynek pierwszy programowalny kalkulator kieszonkowy a Niemcy wprowadziły krajowy rejestr przestępstw i wykroczeń drogowych.

Pośród tych wydarzeń, miała miejsce prawie niezauważalna rewolucja techniczna, która przyniosła nieograniczone możliwości dla mobilnego społeczeństwa…

We wczesnych latach siedemdziesiątych było praktycznie niemożliwe na pokładzie jachtu lub łodzi przechowywanie świeżej żywności i napojów przez dłuższy czas. Dwaj bracia, Theodor i Peter Wähning, wpadli na nietypowy pomysł. Stworzyli oni pierwszą lodówkę zasilaną z akumulatora – to były narodziny WAECO.

Historia WAECO

WAECO image
Aby rozwiązać problem mobilnego chłodzenia, dwaj założyciele zaprojektowali lodówkę z hermetycznym obiegiem chłodzenia, napędzanym przez sprężarkę i zasilaną z akumulatora. Sensacyjne wydarzenie na tamte czasy, zalety tego wynalazku przyjęły się szeroko przez społeczność mobilną. Pierwsza mobilna lodówka utorowała drogę do tego, czym jest obecnie szeroka oferta produktów do mobilnego chłodzenia do użytku prywatnego i profesjonalnego.
Firma WAECO jest pionierem tej gałęzi przemysłu od 40 lat, cały czas ustanawiając nowe standardy w zakresie jakości i funkcjonalności. Jest wiele produktów, które są tego dowodem: stylowe mini lodówki, produkty do przechowywania wina, by można było w pełni się cieszyć czasem w podróży, mocne lodówki, które mogą być zasilane różnymi źródłami energii, a także legendarne lodówki sprężarkowe WAECO i serie urządzeń do chłodzenia. Jakość i różnorodność połączone z wyczerpującą ofertą umożliwiły uzyskanie przez firmę znakomitej reputacji. Nasi klienci to użytkownicy końcowi, a także znani producenci samochodów, ciężarówek, kamperów i jachtów, którzy doceniają firmę WAECO jako kompetentnego partnera przy projektowaniu indywidualnych rozwiązań oraz serii produktów.

WAECO Image 2
Duże poświęcenie braci Wähning przyczyniło się do rozwoju firmy i uplasowania jej na doskonałej pozycji na rynku. Nowe linie produktów wprowadzano prawie co roku, aby uzupełniać luki w ofercie i stworzyć to, co bracia Theodor i Peter Wähning uważali za bezproblemową ofertę. Równolegle do ciągle rozwijającej się oferty mobilnych urządzeń do chłodzenia dwaj pionierzy rozwinęli szeroki zakres akcesoriów elektronicznych dla ekonomicznego użytkowania akumulatora.
Wykonanie małego kroku od mobilnego chłodzenia do wyposażenia kuchni mobilnych było logicznym kolejnym krokiem dla firmy WAECO. Kuchenki mikrofalowe, ekspresy do kawy i czajniki, wszystkie te produkty zostały zaprojektowane i przystosowane do wymagających warunków w podróży. Zostały one dodane do oferty, aby zapewnić podróżnym wyjątkowy komfort i wygodę.
In 1981 WAECO zawarła spółkę z firmą DIAVIA, włoską firmą specjalizująca się w klimatyzacji – technologii potrzebnej do stworzenia chłodu w warunkach mobilnych. Współpraca zaowocowała utworzeniem gęstej sieci partnerów serwisowych AirCon i spowodowała, że firma stała się numerem jeden na europejskim rynku doposażania klimatyzacji samochodowych. Podkreślamy ponownie, że kompetencja jest tym, co jest naprawdę ważne dla firmy WAECO. Kursy szkoleniowe są organizowane regularnie, aby zapewnić partnerom najlepszy know-how. Perfekcyjny system logistyczny gwarantuje szybką dostawę części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.
Przy doposażaniu układów klimatyzacji firma WAECO odkryła wiele nowych możliwości, aby zapewnić entuzjastom motoryzacyjnym jeszcze więcej bezpieczeństwa i komfortu. Dzięki temu stworzyliśmy szeroką ofertę akcesoriów motoryzacyjnych, wszystkie zaprojektowane do szybkiego i łatwego montażu. To działanie utorowało drogę innym segmentom produktów, gdzie obecnie WAECO jest liderem na rynku europejskim: systemy kamer cofania do użytku prywatnego i profesjonalnego.
Światowa ekspansja następowała w podobnym tempie. Obecnie firma WAECO oferuje komfort i bezpieczeństwo na czterech kontynentach za pośrednictwem sieci filii w USA, Australii, na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Dzięki obecności na rynkach lokalnych na całym świecie firma może szybko i indywidualnie odpowiadać na wymagania klientów.

WAECO Emsdetten

WAECO Emsdetten

Nawet obecnie, 40 lat po założeniu, firma utrzymała swój duch pionierski. Niestrudzeni w swoich poszukiwaniach perfekcji inżynierowie WAECO wykorzystują nowoczesne metody badań, aby zoptymalizować istniejącą ofertę i stworzyć całkiem nowe produkty dla społeczności mobilnej.
Od 1-szego marca 2007 firma WAECO pracuje w nowej strukturze własności. Był to dzień, w którym Ruth, Peter i Theodor Wähning sprzedali wszystkie swoje udziały w firmie na rzecz Dometic Deutschland GmbH. „Główna ideą fuzji jest kontynuacja wzrostu i budowanie globalnie działającego przedsiębiorstwa, które może działać jako dostawca oferujący wszystko w zakresie wygodnych akcesoriów na rynku rozrywki w każdego rodzaju pojazdach, łącznie z łodziami” komentuje Joachim Kinscher, Dyrektor Zarządzający Dometic WAECO International GmbH i Prezes Regionu EMEA. „Firma sprzedaje, produkuje a kluczowe obszary perfekcyjnie się uzupełniają. Przekazywanie stanowisk w rodzinie i zmiana pokoleń to główne punkty krytyczne w biznesie rodzinnym. Obecnie zostały one wykreślone z listy zadań i firma WAECO może w pełni rozwinąć skrzydła z myślą o przyszłości.”
Dometic przez długie lata był wiodącym producentem lodówek absorpcyjnych, wyposażenia kuchni, okien, drzwi, wyposażenia sanitariatów i wygodnych urządzeń do samochodu rekreacyjnego oraz produktów dla łodzi. Klientami są producenci kamperów, busów kempingowych i łodzi. Firma produkuje również specjalne systemu chłodzenia i inne produkty dla sektora opieki zdrowotnej oraz przemysłu hotelarskiego.
Dometic jako niezależna grupa została założona w 2001, która wyodrębniła się z firmy Electrolux Leisure Appliances. Grupa Dometic sprzedaje swoje produkty w ponad 100 krajach.

Opis produktów WAECO

Nowości WAECO

Bądźmy w kontakcie

Jesteś zainteresowany produktami Dometic WAECO, ale cały czas istnieją pewne pytania, które należy zadać? Lub może potrzebujesz porady na temat zakupionego produktu? Bądźmy w kontakcie Zabawa i wygoda dla osób, które lubią podróżować to nasza filozofia, a zaczyna się ona od zakupu produktu Dometic WAECO.

Kontakt dla klientów

DOMETIC POLAND SP. Z O.O.
ul. Puławska 435 A
02-801 Warszawa

Tel.: + 48 (22) 414 32 00
Faks: + 48 (22) 414 32 01
Adres e-mail: info@dometic.pl